Wiadomość została wysłana

Skontaktuj się z nami

http://

Sklep internetowy kontra handel tradycyjny.

Handel w internecie rozwija się oszałamiającym tempie. Jak wynika ze statystyk, sprzedaż jaką zanotowały firmy oferujące programy do obsługi e-commerce, ciągle ma tendencję zwyżkową. Trend jest ogólnoświatowy, gdyż wciąż przybywa klientów e-sklepów.

Pozytywny wpływ na wzrost, ilości kupujących i transakcji w e-sklepach ma rozwój internetu. Oficjalne badania mówią, że ponad połowa obywateli Polski ma dostęp do sieci.

Sklep internetowy, w przeważającej mierze, jest miejscem zakupów dla młodego pokolenia Polaków. Dwudziesto i trzydiestolatkowie gremialnie korzystają z zakupów w sieci dlatego, że można to zrobić szybko bez wychodzenia z domu. A po drugie sklepy internetowe dbają o wizerunek miejsc atrakcyjnych cenowo.

Ze sklepów tradycyjnych korzystają w większości ludzie dojrzali. Jednak zmiana nawyków może być tylko kwestią czasu i odpowiednio przygotowanej reklamy, która zachęci seniorów do zakupów w sieci.

Istnieje wyraźny podział na branże obsługiwane przez poszczególne sektory. W sklepach internetowych wciąż jeszcze króluje tzw. „przemysłówka”. Polacy w sieci poszukują elektroniki, ubrań, kosmetyków. Artykuły spożywcze natomiast, tradycyjnie kupujemy w sklepach po sąsiedzku lub na wycieczkach handlowych do dużych galerii sieciowych.

Jednakże powoli tworzy się wyłom w przyzwyczajeniach zakupowych. Młodzi coraz chętniej zamawiają produkty z gatunku szybko rotujących i spożywczych.

Wiele przemawia za zakupami w sieci. Chociażby wygoda. Żeby zrobić zakupy w e-sklepie wystarczy włączyć komputer. Ceny zamawianych towarów zazwyczaj są o kilka, kilkanaście procent niższe.

Sklepy internetowe zapewniają bogatszą ofertę i o wiele szerszy asortyment w każdym asortymencie. Łatwiej poza tym zapoznać się ze specyfikacją towaru. Opisy są obszerne i wyczerpujące.

Wiadomość została wysłana

Skontaktuj się z nami

http://